śmi

Joga śmiechu

Śmiech jest zbyt poważną sprawą aby pozostawiać go przypadkowi.

Od lat naukowcy udowadniają, że śmiech jest niesłychanie korzystny dla naszego zdrowia powodując pozytywne zmiany fizjologiczne i biochemiczne. Aby uzyskać te efekty musimy śmiać się bez przerwy przez co najmniej 10-15 minut i to głośno i głęboko z przepony. Naturalny śmiech zależy od wielu czynników i warunków i najczęściej trwa dość krótko.

Aby mieć dostęp do śmiechu zawsze i wszędzie powstała joga smiechu opracowana przez doktora medycyny Madana Katarię z Indii.

Koncepcja jogi śmiechu zakłada, że każdy może śmiać sie bez powodu nie polegając na humorze, okolicznościach, żartach czy używkach. Opiera sie na naukowych fakcie, że mozg nie rozróżnia świadomie wywołanego śmiechu od naturalnego – w obu przypadkach mamy te same fizjologiczne i psychologiczne korzyści.

Śmiech wprowadzany jest przez ćwiczenia w grupie aby dzięki kontaktowi wzrokowemu i klimatowi spontanicznej , dziecięcej zabawy uruchomić prawdziwy i zaraźliwy śmiech. Ta praktyka nazywana jest “jogą śmiechu gdyż ćwiczenia wywołujące śmiech przeplatane są ćwiczeniami oddechowymi jogi dostarczając tlenu do ciała i mózgu. Po sesji często czujemy się zdrowo i pełni energii.

Na świecie istnieje już około 6000 klubów śmiechu w ponad 100 krajach. Joga śmiechu praktykowana jest w szkołach i na uniwersytetach, firmach i korporacjach, ośrodkach seniorów czy grupach samopomocowych, wszędzie przynosząc wiele pozytywnych efektów.

Jeśli chciałbyś zamówić warsztat albo sesję jogi śmiechu skontaktuj się z nami tel.695333035.