diet coaching

Diet Coaching

Zapraszam Cię na sesje diet coachigu – to profesjonalnie prowadzony cykl rozmów, w których stopniowo rozwiniesz swoją wiedzę, umiejętności i nawyki w zakresie nowego, zdrowego sposobu odżywiania i stylu życia. Istotą diet coachingu jest wzbudzenie wiary we własne siły i motywacji do zmiany sposobu odżywiania i postepowania w codziennym życiu. Diet coach pomaga zrozumieć Twoje potrzeby żywieniowe i stworzyć taki plan odżywiania, który będzie odpowiadał Twojemu stylowi życia. Coaching wspiera Twój rozwój osobisty w oparciu o wyznaczone cele i jest ukierunkowany w przyszłość. Twoje dobre samopoczucie fizyczne i emocjonalne, czy utrata wagi jest ważnym skutkiem ubocznym tego procesu.

Moją rolą jako diet coacha jest pomóc Ci w podjęciu decyzji o zmianie określonego sposobu odżywiania, w nazwaniu przeszkód utrudniających proces zmiany, w korekcie (jeśli istnieje taka potrzeba) błędnych informacji na temat odżywiania i dawania profesjonalnej porady dietetycznej tak aby Cię wzmocnić i wesprzeć.

Badania przeprowadzone w wielu krajach potwierdzają , że diety są nieskuteczne – ogromna ilość ludzi tyje w przeciągu paru lat od zakończenia kuracji. Tak naprawdę ludzie chcą czuć się ze sobą dobrze a dieta najczęściej nie pozwala czuć się lepiej podczas tego procesu. Często ludzie tracą poczucie własnej wartości i energię do zmian. Sama porada dietetyczna nie wystarczy – oprócz rozpisanej diety co, ile i kiedy masz zjeść potrzebne jest poznanie własnego ciała i dostosowanie diety tak, aby mu służyła. Diet coaching nie daje gwarancji szybkiego schudnięcia. Daje gwarancję poznania swojego ciała, odzyskania poczucia odpowiedzialności za to co z nim robisz i zbudowania wewnętrznej motywacji do zmiany. Będziesz umiał/a nazwać przeszkody utrudniające zmianę i odkryjesz sposoby radzenia sobie z nimi. Poczujesz chęć działania. Będziesz miał/a możliwość świadomego wyboru sposobu życia i odżywiania, który będzie Ci służyć. Każdy jest ekspertem swojego życia i każdemu w procesie zmian potrzebne jest wsparcie.

Diet Coaching jest metodą dochodzenia do optymalnego dla Ciebie sposobu odżywiania opartą na świadomości, samoobserwacji, wiedzy i działaniu, w której kluczowym jest zespolenie wiedzy o odżywianiu z wiedzą o sobie. W całym procesie to ty odgrywasz główną rolę i dochodzisz do wszystkich konkluzji a coach umiejętnie towarzyszy Ci w tej podróży. I dlatego przejście tego procesu daje trwałą zmianę nawyków, sposobu odżywiania i stylu życia. Na zawsze.

Czynnikami stanowiącymi podstawę zdrowia i procesu diet coachingu są:

1.Odżywianie – świadomość tego co nam służy – spożywanie naturalnej świeżej żywności, picie czystej wody, wiedza o piramidzie żywieniowej, łączeniu produktów dla optymalnego trawienia, indeks ph żywności, indeks glikemiczny etc

2. Eliminacja toksyn, złogów, pasożytów i grzybów

3. Pozytywny stosunek do życia – optymizm, wiara w siebie, otwarcie na świat i ludzi

4. Zdrowy sen

5. Regularne ćwiczenia fizyczne i relaks

Cena: 150 zł  za 1h sesję

diet coaching