chamomile-and-other-flowers-in-tea cra

Kuracja zasadowa wg dr Petera Jentschury

 

Oczyszczanie organizmu – usuwanie złogów – dobre samopoczucie.

Złogi są to zneutralizowane a potem zmagazynowane kwasy i trucizny będące wynikiem naszej przemiany materii, stylu życia i zanieczyszczenia środowiska.

Zdrowy organizm wydala zbędne kwasy poprzez nerki, płuca i skórę. W ten sposób utrzymuje równowagę kwasowo – zasadową z lekko zasadową wartością pH (np. pH naszej krwi – 7,35). Proces ten musi być wspierany przez odpowiedni sposób odżywiania oparty na produktach zasadowych bogatych w składniki mineralne.

Dla utrzymania organizmu w zdrowiu i harmonii niezbędne jest zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej. Niestety w dzisiejszych czasach coraz trudniej jest o nią zadbać. Nasz sposób odżywiania, zbyt intensywna praca, stres i styl życia sprzyja zakwaszeniu organizmu. Wtedy organizm zaczyna czerpać z siebie minerały (z włosów, paznokci, kości, zębów etc.) do neutralizacji kwasów i toksyn aby wytworzyć sole, które w postaci złogów będzie magazynował w tkance łącznej i tłuszczowej. Można powiedzieć, że wszelkie gnębiące ludzkość choroby i dolegliwości mają swoje podłoże w zakwaszeniu organizmu i jego niemożności wydalenia złogów.

Zdrowie to:

  • pozbawione złogów, nieuszkodzone i niezatrute komórki, tkanki, organy i gruczoły oraz pełne magazyny składników mineralnych
  • równowaga fizyczna
  • równowaga energetyczna
  • brak pasożytów, grzybów i pleśni

Kuracja zasadowa usuwająca złogi i pozwalająca odbudować równowagę organizmu:

  1. Rozpuszczanie i usuwanie złogów przez picie herbaty ziołowej, soków warzywnych i środki homeopatyczne
  2. Neutralizowanie uwolnionych kwasów przez: pełnowartościową dietę, składniki mineralne i suplementację
  3. Wydalenie kwasów i soli przez zasadową pielęgnację ciała i picie wody
  4. Rewitalizacja, remineralizacja, zmiana nawyków i diety na zasadotwórczą, prozdrowotne zachowania

Prowadzimy kuracje zasadową według dr Jentschury i oferujemy wszystkie produkty do jej przeprowadzenia, takie jak: herbatę ziołową, produkty zasadowe i remineralizujące oraz produkty zasadowe do ciała wspomagające oczyszczanie, odkwaszanie i regenerację organizmu.