Warsztat z grą Satori. 10.08.2019, g.10.30

SATORI to japońskie demony, które potrafią czytać w sercach napotkanych osób, natychmiast oznajmiając, to co tam zobaczyły.

SATORI to po japońsku również olśnienie, pełne zrozumienie, oświecenie.

Tym wszystkim jest gra SATORI na której opiera się warsztat. Pozwala ona przyjrzeć się bólowi, który (często nieświadomie) nosisz w sercu, zrozumieć po co Cię spotkał i usunąć go z Twojego życia. .

Sytuacje się zdarzają, ale to, jak na nie reagujesz, jak je odczuwasz, to już Twój wybór. Możesz ubolewać nad tym co Cię spotyka, lub zrozumieć, że zdarza się to nie Tobie lecz dla Ciebie. Możesz pozostawać w roli ofiary podporządkowanej zewnętrznym sytuacjom, lub stać się świadomym twórcą własnego szczęścia.

Bardzo ważnym krokiem w kierunku szczęścia jest wybaczenie czyli wyjście z roli ofiary, to znaczy, odebranie sprawcy mocy sprawiania, że czujesz się skrzywdzona czy skrzywdzony.

Kiedy przestajesz postrzegać czyjeś działanie jako krzywdzące nie możesz już być jego ofiarą. Nie ma krzywdy, nie ma ofiary. Wszyscy są uwolnieni. Wybaczenie oczyszcza umysł, wyzwala od lęku, otwiera na miłość.

Mimo tych korzyści, bycie ofiarą, może też być całkiem atrakcyjne. Kiedy nią jesteś wolno Ci oceniać sprawcę i czuć się od niego lepszą (lepszym). Możesz też winić go za wszelkie swoje niepowodzenia, uciekając w ten sposób od odpowiedzialności za swój los i od własnego poczucia winy.

Chociaż pozostawanie w roli ofiary może wydawać się wygodne, jeśli chcesz kreować własne szczęście, zaryzykuj i odważ się wybaczyć. Wybaczyć innym, wybaczyć sobie, wybaczyć losowi.

Gra SATORI w przyjazny sposób pomaga porzucić rolę ofiary i uczy procesu kreatywnego wybaczania, który możesz stosować samodzielnie w swoim życiu.

Podczas warsztatu, w bezpiecznej, kameralnej atmosferze (grupa do 5 uczestników), przy wsparciu doświadczonej psychoterapeutki:

– poznasz i przepracujesz nieświadome przekonania i schematy, które kierowały Twoim postępowaniem, 

– uwolnisz się od lęku (nie zawsze uświadamianego), który związany jest z rolą ofiary,

– zrozumiesz lekcję jaką niosła ze sobą sytuacja, w której tę rolę odgrywałaś (odgrywałeś),

– dostrzeżesz korzyści wynikające z sytuacji, która Cię spotkała,

– nauczysz się stosować proces wybaczania jako do zbudowania trwałego, wewnętrznego poczucia szczęścia.

Data: 10 sierpnia, godz.10.30.

UWAGA!
Godziny zakończenia są orientacyjne, faktyczny czas trwania będzie zależał od procesów zachodzących podczas gry i potrzeb uczestników.  

Długość trwania oraz koszt zależą od ilości uczestników:

4-5 osób do 18.00 (z przerwą obiadową) koszt 180 zł

2-3 osoby do 15 (bez przerwy obiadowej) koszt 224 zł

możliwe jest też spotkanie indywidualne, w uzgodnionym terminie, czas to ok 2,5 h koszt  323 zł 

Prowadzi: Joanna SzymanderskaPsychoterapeutka – pracuje zgodnie z autorskim podejściem Terapia SAS. SAS to Szacunek – Akceptacja – Siła.
Ukończyła psychologię (UW) specjalizując się w psychoterapii i psychologii dziecka, studiowała filozofię i prawo. Była dziennikarką, działała społecznie i politycznie. Pracowała w PR i tworzyła warsztaty międzykulturowe dla dzieci uchodźców. Ukończyła Studium psychoterapii Zorientowanej na Proces, zaawansowany kurs ustawień systemowych, kursy Theta Healing w stopniu zaawansowanym. Jej podejście w terapii mieści się w nurcie psychoterapii transpersonalnej.informacje i zapisy: tel. 507004445, szymaderska@gmail.com