Puść opór… w tańcu- warsztat Living Dance Form. Piątek 8.12 g.19

Podobno niestawianie oporu jest najkrótszą drogą do oświecenia…
Jakby to było, przestać stawiać opór zdarzeniom i sytuacjom pojawiającym się na twojej drodze?
Do czego doprowadziłoby przyjmowanie wszystkiego takim jakie jest w twoim życiu?
Co by się stało w wyniku zaprzestania prób zmiany ludzi którzy są z nami, powstrzymywania tego co robią?
Prawdopodobnie byłaby to totalna rewolucja… Kusząca perspektywą wyzwolenia lecz budząca obawę przed utrata kontroli i konsekwencjami…
Póki co, zapraszam cię do wypróbowania takiego nastawienia – w ruchu.
Do przyjęcia, na próbę akceptującej postawy wobec pojawiających się zdarzeń – w ciele: doznań i odczuć, emocji i skojarzeń, nastrojów i impulsów do ruchu.
Zapraszam cię do eksperymentu, podczas którego, zaufasz, że każde z tych zdarzeń jest sensowne i dobre dokładnie takie jakie jest, najlepsze z możliwych właśnie dla ciebie i właśnie teraz…
I pozwolisz im się dziać nie stawiając temu oporu. Podążając za strumieniem w który się łączą, popłyniesz razem z nimi…

PRACA Z CIAŁEM W TAŃCU LIVING DANCE FORM
To praktyka głębokiego kontaktu ze sobą przez ciało, czucie i ruch. To całościowa (totalna) medytacja, podczas której przestajesz poruszać ciałem, odkładasz na bok myśli (również o tym jak wyglądasz) i pozwalasz ciału na ruch, którego ono samo chce. Tak powstaje autentyczny i niepowtarzalny taniec.
Paliwem dla tego tańca jest zatrzymana w ciele, w postaci napięć i blokad, organiczna energia. Pozwalając jej zamieniać się w taniec, uwalniasz ciało od balastu i uruchamiasz przepływ na wszystkich poziomach (fizycznym, psychicznym, emocjonalnym i duchowym). W naturalny sposób przywracasz ciału grację (Lowen), zaczynasz ufać ciału i dobrze się w nim czuć. Po prostu bardziej żyjesz.
Dodatkowo osiągasz wiele innych korzyści: spalasz nadmiar kalorii, kształtujesz sylwetkę, ujędrniasz i uelastyczniasz tkanki, zwiększasz swój zakres ruchu, oczyszczasz ciało z toksyn, dotleniasz komórki. Poprawiasz krążenie, kondycję i humor a twój umysł odpoczywa.

Przyjdź w stroju niekrępującym ruchu, „na cebulkę” żeby można było coś zdjąć w miarę, rozgrzewania się, tańczymy na bosaka. Zabierz ze sobą wodę do picia.

Prowadząca: Ewa Suchocka

Trenerka Living Dance Form i instruktorką Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Z wykształcenia resocjalizatorka albo politolog oraz plastyczka. Aktualnie studentka Pracy z procesem Arnolda Mindella.
Idzie ścieżką zaufania do ciała, komunikacji bez przemocy i odnajdywania swojego miejsca w całości istnienia. Uwielbia chodzić na bosaka po łące, piasku, lesie i do tych miejsc wyskakuje z miejskiego życia kiedy tylko się da. Mama Michała, który jest jej miłością, lustrem, wyzwaniem i nauczycielem.

Miejsce: Good Life Academy, ul. Paryska 6/8, Warszawa
Piątek 08.12. 2017
Godz.: 19.00 – 21.30
Inwestycja: 50zł
Proszę o zapis telefonicznie lub mailowo:
886340797
ewa.snysny@gmail.com