Masaże i zabiegi olejowe

AJURWEDA  to licząca ponad 5 tys. lat sztuka  naturalnego  uzdrawiania oraz wiedza o życiu prowadzącym do zdrowia i harmonii wewnętrznej. Traktuje człowieka holistycznie, a jako stan zdrowia uważa równowagę między ciałem, umysłem i  duszą. Uzdrawia poprzez zmianę stylu życia i jedzenia, zastosowanie leczących przypraw i ziół, zmianę  myślenia, wyciszenie  umysłu oraz  zasady , które porządkują życie. Ajurweda podaje proste, możliwe do zastosowania na co dzień sposoby zachowania zdrowia oraz remedia na wiele dolegliwości jak m.in. nadwaga, stres, brak radości życia. Jest drogą do poznania siebie i indywidualnej dla każdego człowieka konstytucji , złożonej z trzech biologicznych energii: vata, pitta, kapha, które wpływają na ciało i umysł, a ich nierównowaga powoduje chorobę.

Zgodnie z ajurwedą jedną z głównych przyczyn chorób jest niewłaściwe korzystanie ze zmysłów. Wszelkie niepokoje umysłu są związane z przyswajaniem niezdrowych wrażeń takich jak nadmiar hałasu, informacji i przekonań. Zaburzenia fizyczne pojawiają się m.in. dlatego ze spożywamy niezdrowy pokarm w niewłaściwy sposób. Zaburzenia emocjonalne tworzą się w naszych relacjach, gdzie większość czasu albo wyrażamy nasze emocje lub je tłumimy – przez co tracimy wiele energii. Wszystkie te wrażenia łączą się i obciążają witalność.

Ajurweda i joga uczą harmonii zmysłów i żywiołów, a tym samym doświadczania wrażeń które wspierają naszą witalność!

 MASAŻE    

Masaże i zabiegi olejowe całego ciała lub wybranych obszarów tj: twarz, głowa, stopy, dłonie, kręgosłup, kolana, itp… o działaniu oczyszczającym i głęboko relaksującym, a jednocześnie odnawiającym przepływ energii i rewitalizującym.             

KONSULTACJE

Indywidualne konsultacje, edukujące w zakresie zdrowego stylu życia i pro-zdrowotnych nawyków, pomocne w bieżących i przewlekłych dolegliwościach poprzez równoważenie konstytucji ciała i umysłu specjalnie dobranym programem żywienia, oraz rutyny dnia codziennego.

MASAŻ AJURWEDYJSKI                                   

* wzmacnia system odpornościowy
* poprawia dotlenienie organizmu
* pozytywnie wpływa na koncentrację
* odżywia skórę, nadaje jej zdrowszy wygląd
* rozluźnia mięśnie
* dodaje energii, obniża poziom stresu
* pomaga pozbyć się toksyn z organizmu
* działa antydepresyjnie

Masaż ajurwedyjski poza dogłębną pracą z układem limfatycznym i kanałami energii poprzez receptory, wykorzystuje głęboko penetrujące działanie ciepłego oleju, który podgrzewa się do temperatury nieco wyższej niż temperatura ciała, tak aby skóra go lepiej absorbowała. Intensywność i rodzaj masażu oraz dobór oleju – zależą od konstytucji ciała pacjenta.

Przed masażem nie jedz dużego posiłku ani nie pij alkoholu. Po trwającym godzinę masażu dobrze jest jeszcze chwilę poleżeć pod ciepłymi ręcznikami, co zwiększy wchłanianie dobroczynnych ziół czy olejków. Pomimo usuwania nadmiaru oleju ręcznikiem papierowym należy liczyć się z tym, że olej może dostać się do włosów. Na miejscu można wziąć prysznic, warto więc mieć swój ręcznik kąpielowy i klapki, ewentualnie mieć ze sobą ubranie, które może się trochę zatłuścić. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią – zgłoś to w trakcie zapisu żeby dobrać rodzaj masażu który jest dla ciebie wskazany.

OFERTA  MASAŻY  AJURWEDYJSKICH  I  ZABIEGÓW  OLEJOWYCH:

 1. PEŁNY MASAŻ całego ciała – Abhyanga – podgrzanym olejem sezamowym lub migdałowymDziałanie: relaksuje, pozwala zachować piękno, przywraca jędrność ciału, przywraca równowagę energetyczną w ciele, oczyszcza organizm z toksyn.

  Według ajurwedy, toksyny powstające z nie strawionego do końca jedzenia, odkładają się w organizmie w osłabionych miejscach. W trakcie tego masażu wtłaczane są do systemu wydalniczego i usuwane z ciała.

  Odblokowują się kanały energetyczne pozwalając na swobodny przepływ energii życiowej.

  Czas trwania 60 minut. Cena 160pln,
  wersja pakietowa 1+2+3+4 – 90 minut190pln

Zarezerwuj sobie dodatkowo 15min czasu!

przy serii powyżej 3 masaży – każdy o 10% mniej,

 1. MASAŻ TWARZY – Mukha abhyanga na twarzy podobnie jak na stopach czy uszach mamy wiele punktów refleksologicznych, dzięki ich stymulacji usuwamy napięcie z twarzy i całego ciała, łagodny masaż skóry twarzy wygładza ją i pielęgnuje.

  Czas trwania 25 minut. Zarezerwuj min.40min! /   Cena 70pln

  MASAŻ GŁOWY I  RAMION – Shiro Mardana – ajurwedyjskim olejem do włosów.

  wzmacnia porost włosów ale także uwalnia od bólów i napięcia, łagodząc objawy stresu, wspomaga leczenie migreny i bezsenności.

  Czas trwania 25 minut. Zarezerwuj min.40min!   /   Cena 70pln

 2. MASAŻ STÓP I  DŁONIrozmasowanie i naoliwienie wszystkich stawów i kosteczek (po 26 w każdej dłoni i stopie!) oraz udrożnienie punktów akupresurowych i kanałów limfatycznych, daje szybką ulgę całemu ciału, ułatwia rozluźnienie i relaks.

  Czas trwania 30 minut. Zarezerwuj min.45min!   /   Cena 75pln

  Stymulacja tych punktów powoduje usprawnienie funkcjonowania odpowiednich narządów, pobudzenie płynów ustrojowych, wzmocnienie układu immunologicznego, przywrócenie równowagi organizmu

 3. Kati Vasti – ZABIEG OLEJOWY NA KRĘGOSŁUP

Długotrwałe i dogłębne działanie dużej ilości bardzo ciepłego oleju, daje ulgę przy rwie kulszowej i bólach różnych odcinków kręgosłupa. Po zabiegu – wykonywany jest masaż pleców.

Czas trwania 50 minut. Zarezerwuj min.60min!   /   Cena 140pln

 1. Jana Vasti – ZABIEG OLEJOWY NA KOLANAPodobnie j.w. daje ulgę przy pourazowych i pooperacyjnych bólach kolan, oraz objawach suchości i „strzelania” w tym stawie. Po zabiegu dużą ilością ciepłego oleju – wykonywany jest masaż nóg.

  Czas trwania 50 minut. Zarezerwuj min.60min! / Cena 140pln

—————————————————————————————————————————–

Możliwe jest łączenie poszczególnych masaży i zabiegów w jedną 60-90 minutową sesję – w korzystnej cenie:

 

I PAKIET – 1 + 2, 3, 4 – 60 minut = 160pln

II PAKIET                     – 90 minut = 190pln

III PAKIET – 2, 3 + 5 lub 6 – 60 minut = 140pln

 ————————————————————————————————————————————-

KONSULTACJE   (częściowo online oraz spotkanie)

 rozpoznanie przyczyn bieżących lub przewlekłych dolegliwości, wsparcie i pomoc w ustaleniu indywidualnej diety i rytmu dnia, ewentualne zalecenie kuracji ziołowej oraz odpowiednich ćwiczeń profilaktycznych.

Czas trwania 90 minut.

Cena 160pln

Wypełnienie testu przed sesją pomoże nam podczas spotkania bardziej zagłębić się w Twoje odpowiedzi.

 Agnieszka Hari Kartar:  ovska@wp.pl  // tel. 604 946 919    www.ovskastudio.art.pl

Jestem konsultantem w zakresie diagnostyki, żywienia i zabiegów dla ciała, certyfikowanym przez  Jiva Ayurveda Instytut w Indiach, pod patronatem dr Partapa Chauchana. Jestem też malarką i nauczycielem jogi certyfikowanym przez Kundalini Research Institute (USA). Regularnie uczę i uczestniczę w kursach z innymi nauczycielami w Polsce i za granicą. Pod przewodnictwem Shiva Charana Singh z Karam Kriya School kontynuuję własną praktykę, poznaję numerologię stosowaną i ukończyłam II stopień Kursu Nauczycielskiego w Londynie. Podjęłam też współpracę z International School of Kundalini Yoga ISKY asystując  na ich Kursach Nauczycielskich w Polsce.   

Z prawdziwą pasją poznaję wiedzę o życiu jaką jest Ajurweda, jako gałąź wiedzy spójną z przekazem jogi  i wprowadzam jej zasady do swojej codzienności, starając się także przekazać je innym. Jesteśmy połączeni ze sobą nawzajem i ze światem przyrody  – to pierwsza lekcja do zaakceptowania na drodze do szeroko pojętego zdrowia, na wszystkich poziomach istnienia.

Odkąd pamiętam mam wielkie upodobanie do dzikiej natury, koni, wilków, oraz ciszy i piękna…