Masaże i zabiegi olejowe

AJURWEDA  to licząca ponad 5 tys. lat sztuka  naturalnego  uzdrawiania oraz wiedza o życiu prowadzącym do zdrowia i harmonii wewnętrznej. Traktuje człowieka holistycznie, a jako stan zdrowia uważa równowagę między ciałem, umysłem i  duszą. Uzdrawia poprzez zmianę stylu życia i jedzenia, zastosowanie leczących przypraw i ziół, zmianę  myślenia, wyciszenie  umysłu oraz  zasady , które porządkują życie. Ajurweda podaje proste, możliwe do zastosowania na co dzień sposoby zachowania zdrowia oraz remedia na wiele dolegliwości jak m.in. nadwaga, stres, brak radości życia. Jest drogą do poznania siebie i indywidualnej dla każdego człowieka konstytucji , złożonej z trzech biologicznych energii: vata, pitta, kapha, które wpływają na ciało i umysł, a ich nierównowaga powoduje chorobę.

Zgodnie z ajurwedą jedną z głównych przyczyn chorób jest niewłaściwe korzystanie ze zmysłów. Wszelkie niepokoje umysłu są związane z przyswajaniem niezdrowych wrażeń takich jak nadmiar hałasu, informacji i przekonań. Zaburzenia fizyczne pojawiają się m.in. dlatego ze spożywamy niezdrowy pokarm w niewłaściwy sposób. Zaburzenia emocjonalne tworzą się w naszych relacjach, gdzie większość czasu albo wyrażamy nasze emocje lub je tłumimy – przez co tracimy wiele energii. Wszystkie te wrażenia łączą się i obciążają witalność.

Ajurweda i joga uczą harmonii zmysłów i żywiołów, a tym samym doświadczania wrażeń które wspierają naszą witalność!

 MASAŻE    

Masaże i zabiegi olejowe całego ciała lub wybranych obszarów tj: twarz, głowa, stopy, dłonie, kręgosłup, kolana, itp… o działaniu oczyszczającym i głęboko relaksującym, a jednocześnie odnawiającym przepływ energii i rewitalizującym.             

MASAŻ AJURWEDYJSKI

* wzmacnia system odpornościowy

* poprawia dotlenienie organizmu

* pozytywnie wpływa na koncentrację
* odżywia skórę, nadaje jej zdrowszy wygląd

* rozluźnia mięśnie
* dodaje energii, obniża poziom stresu
* pomaga pozbyć się toksyn z organizmu

* działa antydepresyjnie

Masaż ajurwedyjski poza dogłębną pracą z układem limfatycznym i kanałami energii poprzez receptory, wykorzystuje działanie ciepłego oleju, który podgrzewa się do temperatury ciała, tak aby skóra go lepiej absorbowała do głębszych warstw. Tym samym karmimy skórę od wewn. Intensywność i rodzaj masażu oraz dobór oleju – zależą od konstytucji ciała pacjenta.

Przed masażem nie jedz dużego posiłku ani nie pij alkoholu. Po trwającym godzinę masażu dobrze jest jeszcze chwilę poleżeć pod ciepłymi ręcznikami, relaks zwiększy wchłanianie dobroczynnych ziół czy oleju. Pomimo usuwania nadmiaru oleju ręcznikiem papierowym należy liczyć się z tym, że olej może dostać się do włosów. Na miejscu można wziąć prysznic, warto więc mieć swój ręcznik kąpielowy i klapki, ewentualnie mieć ze sobą ubranie, które może się trochę zatłuścić, oraz w przypadku masażu głowy – nakrycie głowy. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią – zgłoś to w trakcie zapisu żeby dobrać rodzaj masażu który jest dla ciebie wskazany.

OFERTA:

1. PEŁNY MASAŻ całego ciała – Abhyanga – podgrzanym olejem sezamowym lub migdałowym. Działanie: relaksuje, pozwala zachować piękno, przywraca jędrność ciału, przywraca równowagę energetyczną w ciele, oczyszcza organizm z toksyn.Według ajurwedy, toksyny powstające z nie strawionego do końca jedzenia, odkładają się w organizmie w osłabionych miejscach. W trakcie tego masażu wtłaczane są poprzez układ limfatyczny do systemu wydalniczego i usuwane z ciała. Odblokowują się kanały energetyczne pozwalając na swobodny przepływ energii życiowej.

Czas trwania 60 minut. – 165pln
Cena promocyjna -10%, przy serii powyżej 3 masaży. _15% przy serii 10 zabiegów. Wersja pakietowa – patrz niżej: 90 minut – 200pln

2. MASAŻ TWARZY – Mukha abhjanga: na twarzy podobnie jak na stopach czy uszach mamy wiele punktów refleksologicznych, dzięki ich stymulacji usuwamy napięcie z twarzy i całego ciała, łagodny masaż skóry twarzy wygładza ją i pielęgnuje.

Czas trwania 25 minut. Zarezerwuj min.40min!   /   Cena 70pln

3. MASAŻ GŁOWY I  RAMION – Shiro Mardana – ajurwedyjskim olejem do włosów.wzmacnia cebulki włosów ale także uwalnia skórę i mięśnie głowy od bólów i napięcia, łagodząc objawy stresu, wspomaga leczenie migreny i bezsenności.

Czas trwania 25 minut. Zarezerwuj min.40min!   /   Cena 70pln

4. MASAŻ STÓP  I  DŁONI – rozmasowanie i naoliwienie wszystkich stawów i kosteczek (po 26 w każdej dłoni i stopie!) oraz udrożnienie punktów akupresurowych i kanałów limfatycznych, daje szybką ulgę całemu ciału, ułatwia rozluźnienie i relaks.
Czas trwania 30 minut. Zarezerwuj min.45min!   /   Cena 80pln

Stymulacja tych punktów powoduje usprawnienie funkcjonowania odpowiednich narządów, pobudzenie płynów ustrojowych, wzmocnienie układu immunologicznego, przywrócenie równowagi organizmu
=====================================================================

5. Kati Vasti – ZABIEG OLEJOWY NA KRĘGOSŁUP – taki jak na zdjęciu powyżej
Długotrwałe i dogłębne działanie dużej ilości bardzo ciepłego oleju, rozluźnia napięcie i daje ulgę przy rwie kulszowej i bólach różnych odcinków kręgosłupa. Po zabiegu – wykonywany jest masaż pleców.

Czas trwania 45 minut. Zarezerwuj min.60min!   /   Cena 140pln

6. Jana Vasti – ZABIEG OLEJOWY NA KOLANA – Podobnie j.w. daje ulgę przy pourazowych i pooperacyjnych bólach kolan, oraz objawach suchości i „strzelania” w tym stawie. Po zabiegu dużą ilością ciepłego oleju – wykonywany jest masaż nóg.

Czas trwania 45 minut. Zarezerwuj min.60min!   /   Cena 140pln

7. Pinda Sveda – masaż całego ciała lub wybranego obszaru za pomocą sakiewek ziołowych. Zioła w sakiewce bawełnianej są macerowane olejem i ta mieszanina jest wmasowana w ciało, szczególnie w narządy ruchu; pobudza krążenie i usuwa toksyny. Dobry na bóle stawów i sztywność mięśni, artretyzm, chroniczny stres. Po masażu możesz wziąć prysznic na miejscu.

Czas trwania 40-60 minut. Zarezerwuj min.60-90min!   /   Cena 165-180pln

8. MASAŻ PUNKTÓW MARMA – głęboko relaksujaca stymulacja tzw. punktów spustowych na całym obszarze ciała. Terapia manualna tych punktów witalnych uspokaja i reguluje pracę układu nerwowego i hormonalnego, odpręża z napięć mięśniowych, przywraca spokój i równowagę dosz w ciele i umyśle, oraz wyrównuje poziomy energii. Zależnie od sytuacji i potrzeby może także niwelować nerwobóle, zaparcia, usprawniać wydalanie toksyn, działanie oddechu i narządów wewn, czy wspomagać w stanach obniżonego nastroju i radzeniu sobie ze stresem.

Czas trwania 60-75 minut. Zarezerwuj min.80min!   /   Cena 150-165pln

—————————————————————————————————————————

Możliwe jest łączenie poszczególnych masaży i zabiegów w jedną 60-90 minutową sesję – w korzystnej cenie

I PAKIET – 1 + 2, 3, 4 – 90 minut = 200 pln                            

II PAKIET – 4 + 5 lub 6 – 60 minut = 165 pln                                

 

Zapytaj też o konsultację zdrowotną:

ustalenie indywidualnej diety i rytmu dnia do konstytucji ciała i umysłu, rozpoznanie przyczyn dolegliwości, ewentualne zalecenie oczyszczającej lub wzmacniającej, odżywczej kuracji ziołowej

Czas trwania 60-75 minut. / Cena za pierwsze spotkanie 165 pln / następne 130pln – 45 min.

 

 Agnieszka Hari Kartar:   // tel. 604 946 919 , Email: kundalinijoga@wp.eu; harikartar@aquarianage.eu