Joga Kundalini

KUNDALINI JOGA  otwarta dla ludzi Zachodu 40 lat temu przez Yogi Bhajana – to  ćwiczenia i medytacje oferujące dogłębną pracę z fizycznymi i energetycznymi systemami organizmu w celu przezwyciężania chorób, kryzysów psychicznych, schematów, rutyny, nawyków, przekonań i ograniczających kolein. Zachęca i stwarza przestrzeń do zmiany szkodliwych wzorców na nawyki służące szeroko pojętemu zdrowiu i rozwojowi w obszarze zachowań, myślenia, żywienia, podejścia do relacji międzyludzkich oraz relacji z uniwersalnymi prawami i wartościami życia.

Kundalini Joga wiedzie przez łagodne lub intensywne, lecz zawsze efektywne zestawy ćwiczeń. Sesja zaczyna się nawiązaniem łączności pomiędzy duszą a ciałem. Potem prowadzi twoje ciało przez pełne wdzięku pozycje przeorganizowując wzorce i blokady zostawione w nim przez złość, wstyd i żal. Odnawia przepływ energii, czyni cię otwartą, spełnioną istotą. Systematyczna praca z własną energią, umysłem i emocjami poprzez oswajanie się z dynamiką oddechu, spokojne i wszechstronne rozruszanie ciała i uaktywnienie czakr prowadzi do nawiązania spójnego i trwałego kontaktu duszy, ciała i umysłu, zauważenia własnych przekonań i ograniczeń, oraz tego że można je przekroczyć; wzmocnienie układu nerwowego, systemu hormonalnego i pola elektromagnetycznego, dla zachowania młodości i dobrej kondycji, oraz podstawy wiedzy na temat zdrowego stylu życia: snu, diety, relaksu,itp..

Zachęcamy każdego do opanowania technik oddechowych, które pomocne stają się w zwykłych codziennych sytuacjach, gdy dręczy nas bezsenność, nie potrafimy opanować drażliwości czy gniewu, jesteśmy nadmiernie pobudzeni albo przeciwnie, chronicznie zmęczeni i zniechęceni. Praktykując techniki oddechowe masz szanse nauczyć się panować nad emocjami i nastrojami.

Część najbardziej bolesnych i najsilniejszych uczuć rozprzestrzeniło się w naszym mózgu tak, że możemy ciągle o nich mówić, nie czując przeszywającego bólu który je tam zakorzenił. Kiedy jednak uda się nam połączyć z tą sferą w ciele i mózgu, możemy ponownie przeżyć te uczucia i zintegrować na nowo z resztą ciała i umysłu. Ta zintegrowana pełnia jest zarówno procesem jak i rezultatem uzdrawiania. Możesz wówczas doświadczyć głębokiej wewnętrznej stabilności…

PRAKTYKA W GOOD LIFE ACADEMY

dla kobiet i mężczyzn zdecydowanych na stawianie sobie zadań i rozwój poprzez regularną i intensywną praktykę,

– dla młodych dziewczyn na zaburzenia cyklu i okresy szczególne w życiu tj. ciąża, kobiet planujących ciążę,

– dla kobiet dojrzałych, chcących zachować zdrowie i błysk w oku na długie lata.

Na każdych zajęciach JOGI KUNDALINI będziemy:

– nawiązywać kontakt z własnym ciałem i uczuciami, aby móc je przyjąć kiedy stawiają opór

– uporządkowanym ruchem i oddechem docierać do podświadomych historii, transformować obudzone emocje i zatrzymywać zmienione nimi myślenie

uwalniać napięcie i głęboko się relaksować

– przeciwdziałać zastojom energii (ból, sztywność i zmęczenie) żeby odzyskać zablokowaną siłę

– stosować techniki oddychania, które aktywizują, wyciszają, chłodzą, oczyszczają, uczą równowagi

– poprzez nowe doświadczenie w sobie – w miejsce nieświadomych mechanizmów budować nowe nawyki służące naszemu przeznaczeniu.

Wymagania:

Potrzebne jest swobodne ubranie z naturalnych materiałów – „na cebulkę” czyli lekkie + ciepłe. Przychodzimy 10 min. przed zajęciami, ok. 1,5 godziny wcześniej nie jemy obfitych posiłków. Zgłaszamy ciążę, menstruację i ewentualne problemy zdrowotne czy ortopedyczne. Zachowanie ciszy i skupienia wspomaga proces uzdrawiania wewnętrznego.

Prowadzenie:

Kasia Faliszewska – Manprem Kaur tel. 501794489  środy 19.00-20.30