Grażyna Okulska

TRE Provider od 2012r.

Trener Umiejętności Psychospołecznych od 2002r.

Specjalista Mediacji i negocjacji od 2000r.

Tel. kom. +48 692 318 024

Email: grazyna@cwiczeniatre.pl

 

Dziś, po kilku latach z TRE ( stress, trauma releasing excercises by dr David Berceli) moje BIO najchętniej mówi i jest o życiu. O życiu w ciele, którym jestem i w którym jestem, z którym identyfikuję się coraz głębiej. Do korzystania z metody TRE, opracowanej przez dr Davida Berceliego do aktywacji i autoregulacji naturalnego procesu uwalniania napięć z ciała, doprowadziły mnie własne doświadczenia. Po wypadku narciarskim, uczesniczyłam w 2010 r. w warsztacie Analizy Bioenergetycznej ciała wg Aleksandra Lowena (prowadził terapeuta niemiecki Heiner Steckel), gdzie po raz pierwszy zetknęłam się z techniką uwalniania napięć poprzez drżenie, które jest charakterystyczne dla ssaków. Ćwiczenia TRE służyły nam do redukcji poziomu napięć pomiędzy kolejnymi sesjami terapeutycznymi.

Coraz bardziej rozwijała się moja ciekawość i potrzeba poznania takiego sposobu pracy z ciałem, który pozwala zarówno utrzymywać codzienną równowagę i zdolność do wykonywania życiowych zadań, ale także daje możliwość powrotu do równowagi po zdarzeniach, które były kryzysowe, wykraczające poza codzienny poziom napięcia.

W kolejnych dwóch latach 2011-12 roku dr David Bercieli i niemiecki terapeuta Heiner Steckel poprowadzili pierwsze w Polsce szkolenie, pozwalające na prowadzenie indywidualnych i grupowych sesji TRE.

Wcześniej, bo od 2005r., w poszukiwaniu i nauce kontaktu z ciałem i emocjami prowadziła mnie kilkuletnia praktyka 5Rytmów wg Gabriel Roth oraz Movement Medcine wg Ya’ Acova, aż do czasu wspomnianego wypadku. Długotrwała kontuzja i proces rehabilitacji przekierowały dalsze poszukiwania w stronę TRE, które poza znaczącym wsparciem dochodzenia do zdrowia, stało się moją ulubioną metodą kontaktu ze sobą, z innymi ludźmi i z naturą, której żywą częścią jest mój organizm.